Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BURSA ADALET SARAYINDA YENİ ADLİ YIL'IN BAŞLAMASI NEDENİYLE TÖREN DÜZENLENDİ
01.09.2022

 

       Bursa Adalet Sarayında yeni Adli Yıl'ın başlaması nedeniyle tören düzenlendi.

      Bursa Adliyesi bahçesinde düzenlenen törende, Cumhuriyet Başsavcılığı, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanlığı, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı ve Bursa Barosu adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

       Törene, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Şahin, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sadık Bölek, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. A.Saim Kılavuz, Bursa Baro Başkanı Metin Öztosun,  Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Bursa İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Ali Yardım , Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanı Yarbay Umut Yavaş, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, Başsavcı Vekilleri, Daire ve Mahkeme Başkanları, Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları, avukatlar ile adliye personeli katıldı.          

     Bursa Adliyesi Giriş salonunda düzenlenen Kokteyl sonrası makamında tebrikleri kabul eden Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, “Adalet hizmetlerinin vatandaşımıza en etkin, verimli ve daha da önemlisi adil şekilde ulaşması için ülkemizin dört bir yanında özveriyle görev yapan bütün meslektaşlarımızın, yargı ve infaz kurumları çalışanlarımız ile tüm avukatlarımızın yeni Adli Yılını tebrik ediyor, 2022-2023 adli yılın tüm yargı camiamız, ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum”  şeklinde konuştu.

    Makamında tebrikleri kabul eden Bursa Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, “Yargı teşkilatının temel görevi, adaleti tesis ederek, toplumsal barış ve huzura katkı sağlamaktır. Bu duygu ve düşünceyle adaletin tecellisi için fedakârca çalışan, bütün meslektaşlarımızın, Yargı ve Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarımızın Yeni Adli yılını kutluyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Adres

Hacıilyas Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:21 PK 16220 Osmangazi/BURSA

Telefon

0 (224) 272 50 04

Fax : 0224 271 60 65

E-Posta

bursacbsisaretadalet.gov.tr