FUTBOLUN EFSANELERİ GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

            Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirlen "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesi kapsamında Bursa'ya gelen Türk futbolunun ünlü isimleri, hükümlü ve tutuklularla maç yaptı.

            Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahim BOYNUKALIN, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ,Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Sinan SEZER, eski milli futbolcular Ali GÜLTİKEN, Semih YUVAKURAN, Hasan ŞAŞ, Hami MANDIRALI ve Oğuz ÇETİN katılımlarıyla H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklularla yenilen öğle yemeğinin ardından düzenlenen panelde, Efsane Futbolcular, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim BOYNUKALIN'ın konuşmalarının ardından hükümlerinin sorularını yanıtlandı.

            Cezaevlerinin asıl amacının cezaların infazının sağlamak olduğunu söyleyen Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan Kuş, Ceza İnfaz Kurumlarının bu salt görevinin dışında birer rehabilitasyon merkezi, çalışma ve eğitim merkezi olarak değerlendirilmesi için bu yolda çalışmalar yürütüldüğünü, Ceza İnfaz Kurumlarından tahliye olan insanların normal hayata adapte olabilmeleri için de bu yolun seçildiğini ifade etti.
"TAHLİYEDEN SONRA TOPLUMA HAZIRLAMA MERKEZİ"

            Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan Kuş, Türkiye'de ceza infaz kurumları artık infaz kurum olma kavramından çıkarak tahliyeden sonra topluma hazırlama merkezi, hayata çalışma ve eğitim merkezi olarak faaliyette bulunmak zorunda olduğunu ifade ederken sözlerini şöyle sürdürdü: Bu tür programları gerçekten son derece önemsiyoruz. Dışardan efsanelerin gelmesi, sayın bakanımızın gelmesi cezaevi ortamında bunların yaşanıyor olması eskiden pek mümkün olmayan şeylerdi. Hükümlülerimizi gerçek hayattan koparmayan, gerçek hayatla aralarında mesafe olmadığını gösteren projeler. Bu anlamda cezaevinden tahliye edildiğinizde hayata adapte olmak konusunda çok büyük katkısı olacağını değerlendiriyorum. Hükümlü, tutuklu kardeşlerimizden Cezaevimizin bütün bu tür projelerine sonuna kadar katılmalarını, destek olmalarını özellikle istirham ediyorum. Bu projeyi yapan, destekleyen, uygulayan gerek Gençlik ve Spor Bakanlığının tüm yetkililerine ve sayın bakanımızın nezdinde tüm çalışanlarına, gerekse bizim bakanlığımızın tüm yetkililerine teşekkür ediyorum." dedi.


"BAKANLIK SİZİN BAKANLIĞINIZ"

            Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ'un konuşmasının ardından konuşan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim BOYNUKALIN yaptığı konuşmasında, hükümlü ve tutuklulardan yaşadıkları sıkıntılar ve ihtiyaçları ile alakalı mektup ve yazı beklediklerini belirterek, "Başsavcım demin güzel bir şey söyledi yapılan çalışmaları hükümlü ve tutukluları gerçek hayattan koparmamak adına yapıyoruz, çünkü on beş sene dışarıdaki insanların içerideki insanlara karşı negatif bir bakış açısı vardı, Bakanlık sizin bakanlığınız sadece Adalet Bakanlığı olarak düşünmeyin, ihtiyaçlarınız ile alakalı olarak bize muhakkak yazın" şeklinde konuştu.

            Gerçekleştirilen konuşmaların ardından 20'şer dakikadan iki devre halinde oynanan müsabakanın sonunda genç mahkumlarla futbol topu, forma ve timsah maketi hediye edilmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Bursa Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.