BURSA ADLİYESİNDE ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ

 

      Bursa Adliyesinde Adli Yıl Açılış Töreni

       Bursa Adliyesinde 2017-2018 Adli Yılı gerçekleştirilen törenle açıldı

       Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan KUŞ, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkan Vekili Selçuk YAĞMUR, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sait GÜRLEK, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir ŞAHİN, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan ALTUN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, çok sayıda Bursa Adliyesi personeli ve Bursa Barosu Avukatlarının katılımıyla gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtına çelenk sunulurken, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

       Adli Yıl Açılış Töreni Bursa Barosu Başkanı Gürkan ALTUN, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sait GÜRLEK, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir ŞAHİN ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan KUŞ'un konuşmalarıyla devam etti.

       Tören konuşmasına yeni adli yılın ülkemize milletimize ve yargı teşkilatına mutluluk temennilerini dile getirerek başlayan Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan KUŞ, "Geçtiğimiz yıllarda kaybetmiş olduğumuz fedakâr meslektaşlarımızı, hain terör saldırılarında yaşamlarını yitiren yargı mensuplarını, güvenlik güçlerimizi, vatandaşlarımızı, ve 15 temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminde yaşamlarını yitiren demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Emeklilik ya da başka sebeplerle aramızdan ayrılan çok değerli meslektaşlarımıza ve çok değerli çalışma arkadaşlarımıza yeni hayatlarında başarılar sağlık ve esenlikler diliyorum." dedi.

      "NE EZİYET NE MERHAMET YALNIZCA ADALET"

       2016 yılında gerçekleşen hain darbe girişimi ile birlikte gerek yargı teşkilatı gerekse ülke olarak çok zor günler yaşandığına değinen Başsavcı Uğurhan KUŞ, "Çok şükür ki gerek ülkemiz gerekse yargı teşkilatımız bu sıkıntıları tez zamanda en süratli bir şekilde atlatmasını bilmiştir. Kendi içindeki hain unsurları temizleyen yargı teşkilatı geleceğe her zamandan daha güçlü ve daha sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir ve ilerlemeye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizde adaletin her zaman daim ve kaim olması için, kişisel ve kurumsal anlamda her türlü fedakârlığı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hiç bir mazeret üretmeden her zamankinden daha çok çalışacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Adalet bizim için ne bir seçenek nede bir lütuftur adalet bizler için olmazsa olmaz fazilet, ilke ve mecburiyettir. Ne eziyet ne merhamet yalnızca adalet. Tek amacımız tek gayemiz bu ülkede yargı teşkilatının tekrar insanların birinci derecede güvendiği kurum haline gelmesidir. Bunun için de var gücümüzle gece gündüz demeden çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sebeple tarafsız, adil, bağımsız, vicdanlı, haktan ve hukuktan yana olan yargı teşikalatı mensuplarının yeni adli yıllarını kutlar, herkese esenlikler dilerim." dedi. Adli yıl açılış töreni Bursa Adliyesi giriş salonunda gerçekleştirilen kokteyl ve bayramlaşma töreninin ardından sona erdi.

       Adli yıl açılış töreni Bursa Adliyesi giriş salonunda gerçekleştirilen kokteyl ve bayramlaşma töreninin ardından sona erdi.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Bursa Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.